Strona główna Terminy szkoleń i kursów Dla kandydatów na księgowego przygotowujący do pracy w języku angielskim

Dla kandydatów na księgowego przygotowujący do pracy w języku angielskim

2018-01-19
kurs
śr/pt

NAZWA KURSU :

"Dla kandydatów na księgowego przygotowujący do pracy w języku angielskim"

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy w zawodzie księgowego. Przygotowanie to ma mieć charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny, tak aby po zakończeniu kursu absolwent posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw rachunkowości, a także potrafił w praktyce stosować zasady etyki zawodowej opisane w „Kodeksie zawodowej etyki w rachunkowości”.

Kurs adresowany jest dla osób przygotowujących się do pracy w dziale księgowości w języku angielskim zarówno w przedsiębiorstwach zagranicznych, jak i polskich z wymaganym językiem angielskim oraz dla osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnikami kursu mogą być osoby z wykształceniem średnim i wyższym, w tym również osoby niezwiązane dotychczas z rachunkowością z podstawową znajomością języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie.

Czas trwania kursu wynosi 90 godziny lekcyjnych, w tym 4 godziny lekcyjne przeznaczone na egzamin ; godzina lekcyjna to 45 minut.

Zajęcia odbywają się w systemie popołudniowym - 2 razy w tygodniu po 4 godziny lekcyjne od godz. 16.30 - 19.45. Zajęcia odbywać się będą w dniach w harmonogramie danej grupy.

Treści kształcenia

1. Zagadnienia wstępne z rachunkowości.

2. Charakterystyka majątku i kapitałów jednostki gospodarczej.

3. Zdarzenia i operacje gospodarcze i ich wpływ na majątek i kapitały.

4. Dowody księgowe.

5. Księgi rachunkowe.

6. Ewidencja operacji bilansowych.

7. Ewidencja operacji wynikowych .

8. Podstawy sprawozdawczości finansowej.

9. Sprawozdanie z sytuacji finansowej jednostki gospodarczej.

10. Sprawozdanie z całkowitych dochodów i metody ustalania wyniku finansowego.

11. Rozrachunki publiczno-prawne.

12. Systemy informatyczne w rachunkowości.

13. Elementy etyki w rachunkowości.

Metody pracy - proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, praca zespołowa, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz podręczniki i naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na kursie będzie nabyta wiedza i opanowane umiejętności zawodowe, a także zdolność wykonywania pracy pozwalające:

• posługiwanie się dokumentami księgowymi i urządzeniami ewidencyjnymi,
  • księgowanie podstawowych operacji gospodarczych,
  • sporządzanie sprawozdania finansowego jednostek mikro i małych w rozumieniu ustawy o rachunkowości,
  • znajomość ogólnych zasad opodatkowania oraz prowadzenia ewidencji podatkowych.

Formą zaliczenia kursu jest przynajmniej 70% obecności na zajęciach szkoleniowych oraz egzamin pisemny.

Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 30% punktów możliwych do osiągnięcia, otrzymuje „zaświadczenie o ukończeniu kursu” wg załącznika nr 5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U.2017, poz. 1632). Osoba, która na egzaminie uzyskała minimum 60% punktów możliwych do osiągnięcia z całości pracy i jednocześnie minimum 40% możliwych do osiągnięcia punktów z każdego zakresu tematycznego oraz spełnia wymagane warunki otrzymuje dodatkowo „Dyplom ukończenia kursu Akademii Outsourcingu SKwP”, wydawany przez Oddział Okręgowy SKwP, w ramach którego działa niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego będąca organizatorem kursu.

Wykładowcami na kursie są wysoko kwalifikowani praktycy, biegli rewidenci, pracownicy służb fiskalnych, wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Szczegółowe dane dotyczące wykładowców zawiera zakładka: Sylwetki zawodowe wykładowców.

tel.(12) 632 09 10

fax. (12) 633 35 21

e-mail: szkolenia@krakow.skwp.pl

poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: szkolenia@krakow.skwp.pl