Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Ceny transferowe 2019 - teoria i praktyka

Ceny transferowe 2019 - teoria i praktyka

2018-01-08
pon

Kurs - „Ceny transferowe 2019 - teoria i praktyka”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Wstęp do regulacji w zakresie cen transferowych.

2. Zasady identyfikacji podmiotów powiązanych w rozumieniu przepisów o cenach transferowych.

3. Zakres podmiotów obowiązanych do sporządzenia dokumentacji podatkowej.

4. Identyfikacja transakcji podlegających obowiązkowi dokumentacyjnemu.

5. Obowiązki raportowe i sprawozdawcze dla podmiotów dokonujących transakcji z podmiotami powiązanymi.

6. Nowa konstrukcja dokumentacji podatkowej cen transakcyjnych.

7. Nowy zakres dokumentacji podatkowej lokalnej („local file”).

8. Nowy zakres dokumentacji podatkowej grupowej („master file”).

9. Odpowiedzialność za uchybienia w zakresie cen transferowych.

10. Działania kontrolne administracji publicznej w zakresie cen transferowych.

11. Metody szacowania dochodów. Szczególne zasady w zakresie sporządzania i weryfikacji dokumentacji cen transferowych.

12. Praktyczne przykłady.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632) .

Wykładowcą Wykładowcami na kursie są: Witold Furman - doświadczony wykładowca SKwP.

Sylwetka zawodowa wykładowcy znajduje się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21